Hoofdonderwijzers Roomsch Katholieke School in wijk III te Vriezenveen

foto: Vereniging Oud Vriezenveen
Roomsch Katholieke School in wijk III
In november 1922 verkochten de nazaten van Trijntje Derkdina de Lange haar woning in Wijk 3, nr. 366 aan het R.K. Kerkbestuur. Na een grondige verbouwing werd deze als R.K. School op 1 april 1924 plechtig ingewijd door de Hoog Eerw. Heer van De Waarden, Deken te Almelo. In 1957 werd het adres omgenummerd tot Oosteinde 6 (R.K. Basisschool St. Antonius). In 1980 werd een nieuw schoolgebouw aan De Koolmees 57 gebouwd, waardoor deze school in januari 1981 werd gesloten.












foto: Vereniging Oud Vriezenveen
Meester Ten Berge
01-04-1924 t/m 01-09-1932
Josephus Franciscus ten Berge, geboren op zondag 19 januari 1896 te Leens, gehuwd op 28-jarige leeftijd op donderdag 28 februari 1924 te Rotterdam met Johanna Cornelia Stelwagen, 29 jaar oud, geboren op vrijdag 1 februari 1895 te Rotterdam.
In functie getreden als hoofd der Roomsch Katholieke School in wijk III te Vriezenveen op 1 april 1924, voordien werkzaam als onderwijzer aan de R.K. Jongensschool te Oosterbeek van 1 november 1916 tot 1 april 1924 en daarvoor te Arnhem van 1 juni 1916 tot 1 november 1916. Op 1 september 1932 van Vriezenveen vertrokken naar Velp en aldaar in functie getreden als hoofd der R.K. Jongensschool "Bisschop Staal".



Vanaf 01-09-1932
Johannes Bernardus Marie van den Belt
Met ingang van 1 september 1932 benoemd als hoofd der Roomsch Katholieke School in wijk III te Vriezenveen, alwaar hij voordien vanaf 26 juni 1924 als onderwijzer werkzaam was.
Vanaf 05-01-1970
J.A. Maathuis
Benoemd tot hoofd der Roomsch Katholieke School in wijk III te Vriezenveen op 5 januari 1970. Vertrokken op 1 augustus 1973 naar Zenderen.
Uit de Weerd
Comments