Hoofdmenu‎ > ‎Nieuws‎ > ‎Nieuws 2003‎ > ‎

Koetje: ‘We geven te weinig bekendheid aan onze geschiedenis’

Geplaatst 24 aug. 2010 01:58 door Vereniging Oud vriezenveen   [ 24 aug. 2010 02:00 bijgewerkt ]
‘We geven te weinig bekendheid aan onze geschiedenis’, zei hij net nadat hij het kwartaalblad van de vereniging Oud-Vriezenveen in ontvangst had genomen. Burgemeester Koetje is van plan het toerisme in de gemeente een duw te geven, maar heeft wel hulp nodig.

Althans de eerste burger van Twenterand liet onlangs in de Smelt Schuur - daar was hij op uitnodiging van de vereniging Oud-Vriezenveen - doorschemeren dat er meer aan de weg mag worden getimmerd wanneer het gaat om het uitdragen van het cultureel-historisch erfgoed van de gemeente Twenterand. Of zoals Koetje het vertelde: ‘We geven te weinig bekendheid aan onze geschiedenis. Als gemeente houden we ons dit jaar en ook volgend jaar actief bezig met toeristisch beleid. Speerpunt is een verbinding te maken met de accommodaties en de ‘slecht weer’-accommodaties in onze gemeente. We willen de toeristen ook naar de musea in onze gemeente krijgen.’

De Smelt Schuur, het voormalige koetshuis van Frits Smelt die ooit samen met zijn broer Egbert een handelshuis had in Sint Petersburg, vormde onlangs het decor voor de officiële presentatie van ‘Waver ’t Vjenne’: het nieuwe kwartaalblad van de vereniging Oud-Vriezenveen en waarvan de burgemeester dus het eerste exemplaar in ontvangst mocht nemen. Reden voor de totstandkoming van het kwartaalblad is het feit dat de vereniging de leden - men heeft er inmiddels zo’n achthonderd - meer wil betrekken bij het reilen en zeilen van het museum.

Hans J. Kobes is eindredacteur van het cultuurhistorische blad. Het idee een kwartaalblad te beginnen kwam van hem. ‘We hopen dat u reikhalzend uitkijkt naar het volgende nummer’, zo werd de burgemeester voorgehouden. Dat zou hij doen. Maar ook Koetje had een verrassing in petto voor de vereniging. ‘We vinden dat de vereniging Oud-Vriezenveen erfgenaam moet worden van het oude gemeentewapen. Pas er goed op en benut het. We hopen dat u er een mooi plaatsje voor heeft in uw museum.’

Maar daar bleef het niet bij, want de burgemeester overhandigde ook nog eens een schilderij aan de vereniging. Een schilderij van de oude hervormde kerk in Vriezenveen dat Koetje nog niet zo lang geleden zelf cadeau kreeg. ‘Ik schenk het graag door aan het museum.’

Alle leden krijgen het nieuwe kwartaalblad Waver ’t Vjenne gratis in de bus. Andere belangstellenden kunnen het blad kopen bij de reguliere boekhandel en bij het museum van de vereniging Oud-Vriezenveen.

Artikel uit De Twenterand Courant van woensdag 2 april 2003.
Comments